Filtrovat dle

Cena
54 388
Manufacturers

Kategorie

Speciální těstoviny

Speciální těstoviny

Počet produktů: 15

Speciální těstoviny

Zobrazení 1-15 z 15 položek

Aktivní filtry

Caserecce 500 g

Caserecce 500 g
500.0g

Suché bezvaječné těstoviny ze semolinové mouky, které jsou svinuté do tvaru písmene S. Původně se při přípravě stáčely kolem stvolů tráy. Název pochází z italského slova casereccio, což znamená domácí. Caserecce pochází ze Sicílie, ale brzy se rozšířili do dalších oblastí jížní a střední Itálie. Tento druh těstovin je vhodný pro studenou kuchyni do salátů nebo v teplé kuchyni s kuřecím masem, špenátem, se šafránem, se zeleninou a chilli papričkami. Označení "Trafilata al bronzo" znamená, že byly vyrobeny přes bronzovou formu a následně se pomalu suší při nízkých teplotách.

Cena 54,34 Kč
Fregula Sarda Media 500 g

Fregula Sarda Media 500 g
500.0g

Typická pasta ze Sardínie. Základem je semola, voda a sůl. Ve velké hliněné míse se pomaloučku postupně přisypává semola a po lžících tekutá složka. Druhou rukou těsto zpracováváte rychlým krouživým pohybem, jako byste chtěli vše promíchat klouby obrácené strany dlaně. Výsledkem jsou malé nepravidelné kuličky, které se rozloží na plech a dají se ještě na cca 10 minut opražit do pece nebo do trouby. Nejrozšířenější přípravou těchto těstovin je s mořskými plody, s mušlemi (arselle), někdy s přidáním šafránu. 

Cena 201,83 Kč
'e Caserecce IGP 500 g

'e Caserecce IGP 500 g
500.0g

Suché bezvaječné těstoviny ze semolinové mouky, které jsou svinuté do tvaru písmene S. Původně se při přípravě stáčely kolem stvolů trávy. Název pochází z italského slova casereccio, což znamená domácí. Caserecce pochází ze Sicílie, ale brzy se rozšířili do dalších oblastí jižní a střední Itálie. Tento druh těstovin je vhodný pro studenou kuchyni do salátů nebo v teplé kuchyni s kuřecím masem, špenátem, se šafránem, se zeleninou a chilli papričkami. Označení „Trafilata al bronzo“ znamená, že byly vyrobeny přes bronzovou formu a následně se pomalu suší při nízkých teplotách.

Cena 97,81 Kč
'e Fidanzati Capresi IGP 500 g

'e Fidanzati Capresi IGP 500 g
500.0g

Sušené těstoviny ze semolinové mouky "Fidanzati Capresi" mají tvar, který je velmi podobný "Fusilli". Jméno znamená "milenci Capri" a dokonale připomíná starou tradici Neapolských skvělých těstovin. Jsou dokonalé s jakoukoliv omáčkou, jednoduchou nebo na bázi masa, ryb či zeleniny. 

Cena 97,81 Kč
Colonne di Pompei IGP 500 g

Colonne di Pompei IGP 500 g
500.0g

Sušené těstoviny ze semolinové mouky Colonne di Pompei jsou speciálním formátem těstovin, který nevyrábí žádná jiná továrna na výrobu těstovin, jsou to extra dlouhé fusillony, o délce asi 23 cm a vysušené při nízké teplotě a po dobu nejméně 36/40 hodin. Název Colonne di Pompei znamená "sloupy z Pompejí". Díky své délce mají dostatek plochy k zachycení a absorbování různých omáček.

Cena 186,30 Kč
'o Vesuvio IGP 500 g

'o Vesuvio IGP 500 g
500.0g

Sušené těstoviny ze semolinové mouky Vesuvio se řadí mezi krátké těstoviny. Pojmenované jsou podle sopky Vesuv která leží v regionu Kampánie. Můžete kombinovat se svojí oblíbenou omáčkou.

Cena 97,81 Kč
Penne ziti rigate 5 kg

Penne ziti rigate 5 kg
5,000.0g

Suché bezvaječné těstoviny ze semolinové mouky s mimořádnou pórovitostí. Penne jsou krátké duté těstoviny na koncích seříznuté. Rigate je označení pro vroubkovanou variantu. Díky vroubkům dokonale absorbují koření a omáčku. Velmi dobře se hodí k výrazným zeleninovým omáčkám i k ragú. Vhodné jsou i k zapékání.

Cena 326,03 Kč
’e Linguine al Nero di...

’e Linguine al Nero di...
500.0g

Linguine v italštině znamená „malé jazýčky“, jsou to ploché těstoviny velmi podobné špagetám. Jejich původ se připisuje regionu Campanie ale i Ligurii. Nejčastěji se používají na přípravu Linguine alle Vongole (se slávkami). Vynikající jsou sépiové špagety s hřebenatkami, s lososem, zeleným a bílým chřestem a cherry rajčaty. Další použití je možné v kombinaci s masem, rajčaty, pestem a mořskými plody.

Cena 186,30 Kč
’e Miez Paccheri Rigati al...

’e Miez Paccheri Rigati al...
500.0g

Tradiční Neapolské suché bezvaječné těstoviny ze semolinové mouky, ve tvaru trubky, uvnitř duté. Název pochází ze starověkého Řecka a v italštině znamená „pouzdro“. Povrch těstovin je buď hladký nebo rýhovaný (rigati). Nejčastěji se podávají s omáčkami jako je ragú a vhodné jsou i k plnění masem nebo ricottou.

Cena 186,30 Kč
Vaso Anfora con 'e...

Vaso Anfora con 'e...
750.0g

Tradiční Neapolské suché bezvaječné těstoviny ze semolinové mouky. Větší verze těstovin fusilli. Jejich tvar a hrubá struktura umožňuje velmi dobře vstřebávat hustou omáčku. Při vaření je tato těstovina velmi velká, bobtnající dvakrát až třikrát oproti její původní velikost. Nejčastěji se podávají s omáčkami jako je ragú.

Cena 388,00 Kč
Mista Corta Napoletana IGP...

Mista Corta Napoletana IGP...
500.0g

Suché bezvaječné těstoviny ze semolinové mouky s mimořádnou pórovitostí. Mista Corta je směs krátkých těstovin. Výborné s kvalitním olivovým olejem a parmazánem nebo jako zavářka do polévek.

Cena 80,73 Kč
Spaghetti Unici Senza...

Spaghetti Unici Senza...
500.0g

Unikátní těstoviny z kukuřičné mouky dodají pokrmu jedinečnou pestrost.

Cena 133,65 Kč
Calamarata Liscia 500 g

Calamarata Liscia 500 g
500.0g

Tradiční Neapolské suché bezvaječné těstoviny ze semolinové mouky. Calamarata liscia jsou hladké těstoviny ve tvaru kroužků podobné kalamárovým prstencům. Vhodné jsou s mořskými plody či s rajčatovou omáčkou.

Cena 93,15 Kč
Lumacchine Rigate I.G.P. 500 g

Lumacchine Rigate I.G.P. 500 g
500.0g

Těstoviny ze semolinové mouky, mají tvar šneků. Lumachine jsou vhodné zejména ke krémovým a rajčatovým omáčkám. Díky jejich tvaru se na nich velmi dobře zachytí omáčka. Tento typ těstovin je známý od 16. století ze severních italských regionů Lombardie a Emilia - Romagna.

Cena 93,15 Kč
Trofie 500 g

Trofie 500 g
500.0g

Trofie Pasta di Gragnano I.G.P. jsou to řemeslné těstoviny tvaru typické pro region Ligurie, se zvláštním zvlněným tvarem. Vyznačují se pomalým sušením (až 60 hodin) a nataženým bronzem, jsou často doprovázeny Pesto alla Genovese, ale dobře se hodí k jakékoli omáčce. 

Cena 90,05 Kč