Filtrovat dle

Cena
25 165
Manufacturers

Kategorie

Rigatoni

Rigatoni

Počet produktů: 15

Potraviny | Těstoviny a kuskus | Suché těstoviny | Rigatoni

Zobrazení 1-12 z 15 položek
’e Miez Paccheri Rigati al...

’e Miez Paccheri Rigati al...
500.0g

Tradiční Neapolské suché bezvaječné těstoviny ze semolinové mouky, ve tvaru trubky, uvnitř duté. Název pochází ze starověkého Řecka a v italštině znamená „pouzdro“. Povrch těstovin je buď hladký nebo rýhovaný (rigati). Nejčastěji se podávají s omáčkami jako je ragú a vhodné jsou i k plnění masem nebo ricottou.

Cena 161 Kč
Paccheri Napoletani 500 g

Paccheri Napoletani 500 g
500.0g

Tradiční Neapolské suché bezvaječné těstoviny ze semolinové mouky, ve tvaru trubky, uvnitř duté. Název pochází ze starověkého Řecka a v italštině znamená "pouzdro". Povrch těstovin je buď hladký nebo rýhovaný (rigate). Nejčastěji se podávají s omáčkami, jako je ragú a vhodné jsou i k plnění masem nebo ricottou.

Cena 58 Kč
Mezze Penne Rigate 500 g

Mezze Penne Rigate 500 g
500.0g

Suché bezvaječné těstoviny ze semolinové mouky mají úplně stejný tvar jako Penne rigate. Rozdíl je jen v tom že Penne rigate jsou o trošku delší těstoviny trubičkového tvaru – šikmo seříznuté. Většinou mají vroubkovaný povrch, aby jimi bylo možno zachytit co nejvíce omáčky.

Cena 25 Kč
Rigatoni 500 g

Rigatoni 500 g
500.0g

Rigatoni jsou suché bezvaječné těstoviny ze semolinové mouky ve tvaru kratších dutých rour s rovnými konci, jsou větší než penne. Mají vroubkovaný povrch po celé délce a tím lépe drží s omáčkou a nastrouhaným sýrem. Těstoviny se doporučují vařit v osolené vodě zhruba jeden litr vody na 100 g těstovin. Rigatoni se vaří nejčastěji v kuchyni jižní a střední Itálie. Mezi nejznámější recepty na přípravu rigatoni jsou: Rigatoni all' amatriciana, Rigatoni alla Norma nebo Rigatoni all'arrabiata.

Cena 25 Kč
Paternosti Rigati 500 g

Paternosti Rigati 500 g
500.0g

Suché bezvaječné těstoviny ze semolinové mouky, malé tvary podobné korálkům. Vhodné jako zavářka do polévek.

Cena 43 Kč
Rigatoni secchi ,,n°24,, 1 kg

Rigatoni secchi ,,n°24,, 1 kg
1,000.0g

Rigatoni, což je typický typ tradičních těstovin z Říma, mají charakteristický rýhovaný vnější povrch a velký průměr a tloušťku. Tvar je obzvláště univerzální a hodí se k nejrůznějším omáčkám z rajčat nebo zeleniny, ale nejlepší koření jsou omáčky vyrobené z masa: pomalu vařené omáčky s masem a houbami, vyrobené z hovězího a vepřového masa, klobásy nebo drobů. Doporučuje se k jakýmkoli druhu omáček, která je dostatečně tekutá, aby se dostala dovnitř těstovin a byla zachycena vroubkováním těstovin.

Cena 104 Kč
é Elicoidali IGP 500 g

é Elicoidali IGP 500 g
500.0g

Sušené těstoviny ze semolinové mouky IGP šroubovicového tvaru, podle kterého se těstoviny i jmenují. Díky drážkám, které si uchovávají omáčku jsou vhodné pro přípravu mnoha receptů. Vynikající s čerstvou rajčatovou omáčkou.

Cena 75 Kč
'e Mezzi Paccheri IGP 500 g

'e Mezzi Paccheri IGP 500 g
500.0g

Tradiční Neapolské suché bezvaječné těstoviny ze semolinové mouky, ve tvaru trubky, uvnitř duté. Název pochází ze starověkého Řecka a v italštině znamená „pouzdro". Povrch těstovin je buď hladký nebo rýhovaný - rigati. Nejčastěji se podávají s omáčkami jako je ragú a vhodné jsou i k plnění masem nebo ricottou.

Cena 86 Kč
'e Rigatoni IGP 500 g

'e Rigatoni IGP 500 g
500.0g

Rigatoni jsou velmi rozšířeným druhem těstovin. Svůj původ mají pravděpodobně v Campanii. Svým tvarem připomínají penne, s rozdílem že jejich konec není zakončen zešikma, ale rovně. Na svém povrchu bývají vroubkované, pro lepší udržení omáček. Ideální tvar pro doplnění různorodých omáček a oleje. Tvar těstovin je dutý, snadno se tedy omáčka dostává i do vnitřku těstoviny.

Cena 86 Kč
'e Maccarun Rigati IGP 500 g

'e Maccarun Rigati IGP 500 g
500.0g

Suché bezvaječné těstoviny ze semolinové mouky, mají tvar dutých trubiček. Nejčastěji se servírují s omáčkou Napoletana.

Cena 69 Kč
'e Paccheri Lisci IGP 500 g

'e Paccheri Lisci IGP 500 g
500.0g

Tradiční Neapolské suché bezvaječné těstoviny ze semolinové mouky, ve tvaru trubky, uvnitř duté. Název pochází ze starověkého Řecka a v italštině znamená „pouzdro“. Povrch těstovin je buď hladký nebo rýhovaný. Nejčastěji se podávají s omáčkami jako je ragú a vhodné jsou i k plnění masem nebo ricottou.

Cena 86 Kč
'i Nostri Cannelloni é...

'i Nostri Cannelloni é...
250.0g

Suché bezvaječné těstoviny ze semolinové mouky, mají tvar dutých trubiček a jsou vhodné k plnění buď masem nebo riccotou a špenátem. Nejčastěji se servírují s omáčkou Napoletana. Na zapékání Cannelloni se používá bešamelová omáčka. Jedná se o těstoviny typické pro katalánskou kuchyni. V Itálii se tradičně podávají v době Vánočních svátků.

Cena 67 Kč