Filtrovat dle

Cena
32 1633
Manufacturers

Kategorie

Mozzarella a čerstvé sýry

Mozzarella a čerstvé sýry

Počet produktů: 13

Potraviny | Sýry a mléčné produkty | Sýry | Mozzarella a čerstvé sýry

Zobrazení 1-12 z 13 položek
Scamorza affumicata 250 g

Scamorza affumicata 250 g
250.0g

Bochánky sýra mozzarella se udí nad ohněm z místních druhů dřeva, čímž získávají tmavou barvu a charakteristickou vůni a chuť.

Cena 87 Kč
Mozzarella Fior di Latte 125 g

Mozzarella Fior di Latte 125 g
125.0g

Mozzarella fior di latte - název znamená doslova mléčný květ. Rozdíl mezi klasickou mozzarellou a fior di latte je především v tom, že mléčný květ má jemnější chuť  a je také měkčí. V chuti je sladší a obsahuje méně tuku. Kvůli menšímu procentu tuku a vody se fior di latte používá jako ingredience na pizzu. Právě pizze dodává tato mozzarella měkkou konzistenci a kořenitou chuť.

Cena 32 Kč
Mozzarella bufala Campana...

Mozzarella bufala Campana...
125.0g

Mozzarella s ochranným označením D.O.P se smí vyrábět výhradně z plnotučného syrového nebo pasterovaného buvolího mléka, pocházející z Campana. Název mozzarella je odvozen od výrazu "mozzare", který označuje hnětení v ruce do požadovaného tvaru. Po hnětení se naloží do solného roztoku. Obsah tuku v sušině: 52%. Struktura sýra mozzarella je měkká a lehce pružná, nikoli však tuhá. Sýr je svěží a jemný. Čím čerstvější mozzarella je, tím je lahodnější. Mozzarella je nejvhodnější do salátů. Vhodným vínem je svěží, hutné bílé víno např. Falanghina.

Cena 60 Kč
Mozzarella Fior di Latte 250 g

Mozzarella Fior di Latte 250 g
250.0g

Mozzarella fior di latte – název znamená doslova mléčný květ. Rozdíl mezi klasickou mozzarellou a fior di latte je především v tom, že mléčný květ má jemnější chuť  a je také měkčí. V chuti je sladší a obsahuje méně tuku. Kvůli menšímu procentu tuku a vody se fior di latte používá jako ingredience na pizzu. Právě pizze dodává tato mozzarella měkkou konzistenci a kořenitou chuť.

Cena 75 Kč
Scamorza affumicata filone...

Scamorza affumicata filone...
2,000.0g

Válce sýra mozzarella se udí nad ohněm z místních druhů dřeva, čímž získávají tmavou barvu a charakteristickou vůni a chuť.

Cena 621 Kč
Burrata Fresca 2 kusy po 125 g

Burrata Fresca 2 kusy po 125 g
250.0g

Burrata je čerstvý sýr z kravského mléka, velmi podobný mozzarelle. Má měkkou strukturu těsta a velmi příjemnou mléčnou chuť. Burrata je váček z hnětené sýřeniny, který se plní smetanou a kousky ručně roztrhané sýrové hmoty. Náplni se říká stracciatella (z italského slova stracciato - roztrhaný). Burrata je dodávána v praktické izolované plastové vaničce. Sýr se podává při pokojové teplotě a je nutné ji rychle spotřebovat. Výborně se hodí k sušené šunce, salátům, čerstvým rajčatům s extra panenským olivovým olejem i k těstovinám.  

Cena 111 Kč
Mozzarella Fior di dolcezza...

Mozzarella Fior di dolcezza...
2,500.0g

Název Mozzarella je odvozen od italského slova: MOZZARE tzn. vykrajovat nebo oříznout. Na krátkou chvíli se vkládá do solné lázně, kde se konzervuje. Konzumuje se jako čerstvý sýr a proto prodáván v ochranném nálevu. Mozzarela je známá po celém světě jako měkký čerstvý sýr z kravského mléka. Tato mozzarella je již nastrouhaná, proto se hodí zvláště pro restaurace a pizzerie na přípravu tradiční italské pizzy.

Cena 532 Kč
Mozzarella Bufala Campana...

Mozzarella Bufala Campana...
250.0g

Mozzarella s ochranným označením D.O.P se smí vyrábět výhradně z plnotučného syrového nebo pasterovaného buvolího mléka, pocházející z Campana. Název mozzarella je odvozen od výrazu „mozzare“, který označuje hnětení v ruce do požadovaného tvaru. Po hnětení se naloží do solného roztoku. Struktura sýra mozzarella je měkká a lehce pružná, nikoli však tuhá. Sýr je svěží a jemný. Čím čerstvější mozzarella je, tím je lahodnější. Mozzarella je nejvhodnější do salátů. Vhodným vínem je svěží, hutné bílé víno např. Falanghina.

Cena 121 Kč
Ma-trù - Pecorino...

Ma-trù - Pecorino...
2,000.0g

Pecorino Ma-trù dozrává v dřevěných formách 8 - 12 měsíců ve vlhkém prostředí. Sýr má slámově žlutou barvu a pikantní chuť. Zvenčí má hladkou kůru, s nepravidelným tvarem hnědé barvy s odstíny, které mají tendenci k černé s rostoucím stářím. Sýr je skvělý s fíkovým nebo malinovým džemem a je vhodný i na strouhání na těstoviny a hodí se k němu silné červené víno.

Cena 1 633 Kč
Mozzarella Cubetti 2,5 kg

Mozzarella Cubetti 2,5 kg
2,500.0g

Mozzarella se na krátkou chvíli se vkládá do solné lázně, kde se konzervuje. Konzumuje se jako čerstvý sýr a proto se prodává v ochranném nálevu. Mozzarela je  známá po celém světě jako měkký čerstvý sýr z kravského mléka. Tato mozzarella je již nakrájená na kostičky, proto se hodí zvláště pro restaurace a pizzerie na přípravu tradiční italské pizzy.

Cena 532 Kč
Treccione Affumicato 2 kg

Treccione Affumicato 2 kg
2,000.0g

Je to natažený tvaroh, který má hladký a rovnoměrný povrch s mírnou vnější slupkou. Vnitřní struktura je vyrobena z překrývajících se listů. Tento slámově zbarvený sýr s pružnou a kompaktní konzistencí má charakteristickou vůni a typickou chuť uzených produktů.

Cena 610 Kč