Seznam produktů značky SA.NO.

V centru Apenin, v krásném zeleném údolí mezi Monti della Laga a národními parky pohoří Sibillini, se nachází továrna SANO. V této oblasti bohaté na přírodu a tradice našla společnost ideální prostředí pro výrobu šunek, uzenin a typických regionálních specialit.

V roce 1984, kdy Gianfranco Castelli zahájil své řemeslo v tehdejší pouze malé prasečí dílně s omezenou výrobou klobás. Tento podnikatel si velmi dobře uvědomuje důležitost území a pouto s jeho produkty, ve spolupráci se staršími řemeslníky pak začala skvělá práce na znovuobjevení kořenů a tradic, které v průběhu let mohly být ztraceny. To ho vedlo k velkým investicím do technologických systémů, které by umožňovaly „domácí“ výrobu, adekvátně sledovanou z hlediska zdravotních a hygienických standardů. Tato filozofie, která spojuje úctu k tradici a průmyslovému povolání, brzy povede tento malý prasečí workshop k tomu, aby se stala nejinovativnější společností v jižní a střední Itálii, a tento závazek je uznáván na všech úrovních: ve skutečnosti Ministerstvo zemědělství, výživy a zemědělství Lesnictví zahrnuje do svého národního seznamu tradičních potravinářských produktů pět produktů SANO.

Počet produktů: 2

SA.NO. srl

Zobrazení 1-2 z 2 položek
Guanciale Amatriciano 1,2 kg

Guanciale Amatriciano 1,2 kg
1,200.0g

Guanciale amatriciano - kořeněné vepřové líčko je důležitý produkt pro přípravu slavných těstovin Amatriciana. Název je odvozen od místa původu města Amatrice v provincii Rieti.  Líčko má charakteristický trojúhelníkový tvar a je pokryt kořením, pepřem a chilli. Proces zrání trvá 3 měsíce. Kromě toho, že je líčko hlavní složkou slavné omáčky chutná i samostatně pokrájené na tenké plátky s opečeným chlebem.

Cena 598,00 Kč
Lonza Amatriciana 700 g

Lonza Amatriciana 700 g
700.0g

Lonza Amatriciana, tak se v této oblasti nazývá ostřílený capocollo, je jemný kus masa získaný z krku prasete. Kořeněné s kořením a přírodními vůněmi je plněno do přírodních obalů a necháno zrát. Jeho harmonická a kulatá chuť připomíná starodávné příchutě a vůně typické pro oblast Amatriciano.

Cena 424,00 Kč