Seznam produktů značky JERMANN

Dnes společnost pokrývá 200 hektarů, z toho 170 vinic a 20 orné půdy. Ale za kouzlem vín, jako jsou Vintage Tunina, Dreams, Red Angel známých po celém světě, stojí náš dialog se zemí a ochota tvrdě pracovat na vytváření jedinečných vín.

Pojďme se raději zabývat opravdovou Mennea vín, s Vintage Tunina, vzrušující plavbou Collio Goriziano." Silvio Jermann, mladý vinař a přítel, šel proti proudu: viničil nejlepší hrozny, především pinot bianco a sauvignon, z vinice v Tunině (dal mu jméno, v Ronco del Fortino di Villanova di Farra, jen milenec naší Casanova: Tunina). Výsledkem je bezkonkurenční víno: bledě zlatožluté, radostné a brilantní; široká, tučná a smyslná kytice (náznaky sladké papriky, zralých rajčat a akátových květů se navzájem honí); suchá chuť bez drsnosti a ochablosti, dokonce tlustá a smyslná (s nevýslovnou elegancí); živá páteř z látky, která se otevírá až k ocasu páva; plný charakter a rasa.

Počet produktů: 11

JERMANN DI SILVIO JERMANN SRL soc. agricola

Zobrazení 1-11 z 11 položek
Jermann - Afix Riesling...

Jermann - Afix Riesling...
0.0g

Slámově žlutá barva s odlesky zelené. Výrazné, perzistentní aroma s náznaky ovoce. Osvěžující chuť s delikátní a dlouhou dochutí a výbornou kyselinkou. Jméno je složeninou jména nejmladšího syna Silvia, Aloyz Felix.

Cena 735,00 Kč
Jermann - Blau & Blau 2014...

Jermann - Blau & Blau 2014...
0.0g

Víno tvoří zejména dnes v dané oblasti lehce atypická odrůda frankovka. Barva vína je intenzivní rubínová s odlesky fialové. Bohaté aroma připomíná povidla a zralé višně. V chuti je hebké s decentní tříslovinou a stopou minerality. Závěr je dlouhý a opojný. Franconia del Collio, tedy Frankovka se hojně popíjela na banketech zámožných rodin v okolí měst Gorizia a Trieste již v 19. století. Pro rodinu Jermann je to velmi tradiční révou. Zároveň je to vzpomínka na původ rodiny.

Cena 719,00 Kč
Jermann - Chardonnay 2014...

Jermann - Chardonnay 2014...
0.0g

Jiskrná slámově žlutá barva s odlesky zelené. Tradičně minerální tón doprovázený ovocitostí. Zejména připomíná banány a plně vyzrálá jablka. Tradičně velmi čitelná odrůdovost, jak je tomu u vín z “dílny” Jermann zvykem. Chuť dokonale kopíruje aroma, je minerální ovocná a velice dlouhá.

Cena 384,00 Kč
Jermann - Chardonnay 2020...

Jermann - Chardonnay 2020...
0.0g

Jiskrná slámově žlutá barva s odlesky zelené. Tradičně minerální tón doprovázený ovocitostí. Zejména připomíná banány a plně vyzrálá jablka. Tradičně velmi čitelá odrůdovost, jak je tomu u vín z “dílny” Jermann zvykem. Chuť dokonale kopíruje aroma, je minerální ovocná a velice dlouhá.

Cena 702,00 Kč
Jermann - Pignacolusse 2013...

Jermann - Pignacolusse 2013...
0.0g

Pignacolusse je jedinečné víno ze staré místní odrůdy Pignolo. Barva pálené cihly. Aroma je výrazné s tóny švestek, kakaa, čokolády, fava, kůže, kávy a koření. Velice silné extraktivní s vynikající strukturou. Bohaté na třísloviny, tělnaté, korpulentní. Těžké ovšem vysoce elegantní a ušlechtilé. Jedinečné.

Cena 1 094,00 Kč
Jermann - Pinot Grigio 2020...

Jermann - Pinot Grigio 2020...
0.0g

Slámově žlutá barva se zelenkavými odlesky. Intenzivní vůně zralého ovoce s minerálním charakterem. Chuť je plná, vyvážená s výbornou kyselinkou.

Cena 686,00 Kč
Jermann - Red Angel 2017...

Jermann - Red Angel 2017...
0.0g

Jiskrná rubínová barva s granátovými odlesky. Mimořádně vytříbené aroma s tóny třešní, malin, sušených okvětních lístků růží, švestek a jahod. Velice vyvážené a elegantní s výjimečnou finesou. Hedvábné a elegantní, typicky odrůdové.

Cena 686,00 Kč
Jermann - Sauvignon 2020...

Jermann - Sauvignon 2020...
0.0g

Jiskrná slámově žlutá barva s odlesky zelené. Tradičně minerální tón s nádechem kouřovosti, který lze nalézt v nejlepších Puilly Fumé. V nose rovněž tóny angreštu. Velmi čitelný odrůdový Sauvignon s vynikající svěžestí a kyselinkou.

Cena 702,00 Kč
Jermann - Vinnae 2020 0,75 l

Jermann - Vinnae 2020 0,75 l
0.0g

Jiskrná barva slámově žlutých odstínů. Aroma napovídá o vysoké mineralitě vína. Chuť je vyvážená, středně plná, osvěžující s výbornou kyselinkou. Dokonale vyjadřuje místo, ze kterého pochází. První ročník byl vyroben v roce 1983 na počest narození druhého Silviova syna a současně k oslavě 100 letého výročí rodinného vinařství Jermann ve Vellanova. Vinětě dominuje orlice vymalovaná v rakousko – maďarském stylu k připomenutí původu rodiny Jermann.

Cena 670,00 Kč
Jermann - Vintage Tunina...

Jermann - Vintage Tunina...
0.0g

Oslnivá slámově žlutá barva s odlesky zlaté. Bohaté komplexní velmi elegantní a persistentní aroma s tóny medu a lučního kvítí. Výrazná mineralita patrná již při prvním přivonění. V chuti suché, vyvážené a velmi jemné s živou kyselinkou v závěru. Díky plnému tělu velice dlouhé až nekončící. Veliké víno!

Cena 1 519,00 Kč
Jermann - Where Dreams IGT...

Jermann - Where Dreams IGT...
0.0g

Vůbec poprvé bylo lahvováno v roce 1987 pod jménem “Where the streets have no end”. Původně věnováno vzpomínce na legendární album skupiny U2, The Joshua Tree, potažmo písni “Where the streets have no name”. Barva vína je zlata. Aroma vína je výrazná, intenzivní a komplexní s tóny vyzrálého exotického ovoce až rozpuštěného másla, vanilky a čerstvě pečeného pečiva. Ve vůni rovněž bohaté na minerály. Maximální reflexe místa původu. Chuť je sametová, jemná až hedvábná. Dokonale kopíruje aroma. Vynikající komplexnost přechází až k nekončící do chuti.

Cena 1 519,00 Kč