Seznam produktů značky Cilento

Cilento je přední italská mlékárenská společnost, která vyrábí speciální čerstvé sýry při zachování autentické tradice z generace na generaci. Sýr je vyroben z vodního buvolího mléka a produkty společnosti jsou: Mozzarella di Bufala Campana DOP, Buffalo Burrata a Buffalo Ricotta. 

Zakladatel Luigi Cilento se narodil ve Vico Equese, malém městečku na poloostrově Sorrentine. Od raného věku ho zaujaly mléčné výrobky a pracoval v místních mlékárnách v této oblasti. V roce 1956 se Luigi přestěhoval do Cellole, města na severní hranici Kampánie - nedotčené území. V roce 1976 zahájil spolu se svým bratrem Giuseppem výrobu buvolí mozzarelly. Cilento, kdysi malá mlékárna, se nakonec vyvinulo v moderní závod na výrobu potravin. Udržování rodiny jako základní hodnoty této společnosti, třetí generace členů rodiny v současné době řídí společnost, přičemž se silně zaměřuje na tradici a kvalitu. Cilento je přední italská mlékárenská společnost, která vyrábí speciální čerstvé sýry při zachování autentické tradice z generace na generaci. Sýr je vyroben z vodního buvolího mléka a produkty společnosti jsou: Mozzarella di Bufala Campana DOP, Buffalo Burrata a Buffalo Ricotta. Moderní továrna se nachází na ploše 100 000 metrů čtverečních, z čehož 15 000 metrů čtverečních je určeno pro výrobní závod. Nejmodernější zařízení a špičkové technologie zaručují skutečnou kvalitu a bezpečnost potravin. Nový závod, který je v současné době ve výstavbě, nabídne dalších 7 500 m2 produkce flor.

Je zde 1 produkt.

Cilento spa

Zobrazení 1-1 z 1 položek
Mozzarella bufala Campana...

Mozzarella bufala Campana...
125.0g

Mozzarella s ochranným označením D.O.P se smí vyrábět výhradně z plnotučného syrového nebo pasterovaného buvolího mléka, pocházející z Campana. Název mozzarella je odvozen od výrazu "mozzare", který označuje hnětení v ruce do požadovaného tvaru. Po hnětení se naloží do solného roztoku. Obsah tuku v sušině: 52%. Struktura sýra mozzarella je měkká a lehce pružná, nikoli však tuhá. Sýr je svěží a jemný. Čím čerstvější mozzarella je, tím je lahodnější. Mozzarella je nejvhodnější do salátů. Vhodným vínem je svěží, hutné bílé víno např. Falanghina.

Cena 66,70 Kč