Seznam produktů značky Temporin

V roce 1964 začal Mario Temporin a jeho rodina vyrábět těstoviny a tortellini v malé dílně v Lugagnano, malé vesnici v provincii Verona. Upřímná, skutečná vášeň, která inspiruje. Antonio Temporin, Marioův syn, se tedy rozhodl jít ve stopách svého otce, naučit se, jak to udělal, a zašpinit si ruce - moukou a vrhnout se z celého srdce na výrobu vaječných těstovin. Výsledky byly brzy řečí města.

V roce 1964 začal Mario Temporin a jeho rodina vyrábět těstoviny a tortellini v malé dílně v Lugagnano, malé vesnici v provincii Verona. Upřímná, skutečná vášeň, která inspiruje. Antonio Temporin, Marioův syn, se tedy rozhodl jít ve stopách svého otce, naučit se, jak to udělal, a zašpinit si ruce - moukou a vrhnout se z celého srdce na výrobu vaječných těstovin. Výsledky byly brzy řečí města. Postupem času Antonioovo umění výroby těstovin zvýšilo úspěch malé dílny v Lugagnanu, která začala být trochu stísněná. Bylo načase myslet větší: v roce 2000 se továrna na těstoviny Temporin přestěhovala do Sommacampagny v provincii Verona ve výrazně prostornějších prostorách. Dnes se továrna může pochlubit čtyřmi kompletními výrobními linkami pro suché, čerstvé a plněné těstoviny, které jí umožnily přinést do světa chuť tradice a vyváženou dobrotu středomořské kuchyně. Budoucnost továrny na těstoviny Temporin je zlatá jako ucho pšenice. Společnost stále roste pod dohledem třetí generace. Roste v číslech i v počtu zaměstnanců as ním roste i výrobní závod, který se stal efektivnějším a konkurenceschopnějším. Ale nedovolili jsme, aby nás technologie změnila: naše láska k věcem, které se dělají dobře, je stejně pravá jako před padesáti lety, kdy Mario a Antonio ponořili ruce do pytle s moukou v jejich malé vesnické dílně.

Počet produktů: 26

Temporin srl

Zobrazení 1-24 z 26 položek
Bigoli all‘uovo 500 g

Bigoli all‘uovo 500 g
500.0g

Bigoli jsou jedny z nejstarších druhů italských těstovin. Vyráběli se ručně na kuchyňském nářadí zvaném bigolaro (děrovaná matrice) z toho vznikl i jejich název bigoli. Bigoli in salsa jsou typickým benátským pokrmem. Jsou to dlouhé nudle v omáčce ze sardelí, olivového oleje a cibule.

Cena 98,00 Kč
Fagottini al tartufo nero...

Fagottini al tartufo nero...
250.0g

Těstoviny jsou vyrobeny z velmi kvalitní pšeničné semolínové mouky "Grano Duro" a domácích vajec, plněné směsí čerstvých letních černých lanýžů a žampionů s kořením a jejich výroba probíhá převážně ručně.

Cena 116,00 Kč
Fetucce all‘uovo 500 g

Fetucce all‘uovo 500 g
500.0g

Chlazené těstoviny jsou vyrobeny ze semolinové mouky s přídavkem vajec. Fettuce sou tradiční těstoviny z regionu Emila Romagna. Ideální pro hustší omáčky, často kombinované s hovězím a telecím masem, občas i s králíkem. Nejslavnějším receptem je pravděpodobně ragů Bolognese, nejrozšířenějším pak s tomatovou omáčkou a čerstvou bazalkou.

Cena 98,00 Kč
Fusilli all‘uovo 500 g

Fusilli all‘uovo 500 g
500.0g

Čerstvé vaječné Fusilli. Jejich tvar připomíná spirálu nebo vřeteno, či lodní šroub. Tradičně se používají s tomatovými či smetanovými omáčkami, velmi oblíbené jsou také ve studené kuchyni.

Cena 98,00 Kč
Garganelli all‘uovo 500 g

Garganelli all‘uovo 500 g
500.0g

Tradiční čerstvé těstoviny z regionu Veneto od  jednoho z předních výrobců těstovin v tomto regionu Pastificia Temporin. Těstoviny jsou vyrobeny z velmi kvalitní pšeničné semolínové mouky "Grano Duro" a domácích vajec a jejich výroba probíhá dodnes převážně ručně. Řada Casa Temporin je řadou těstovin, které firma vyrábí hlavně pro Gastronomii.

Cena 106,00 Kč
Gnocchi di patate fresche...

Gnocchi di patate fresche...
500.0g

Menší bramborové noky chutnají především se smetanovými omáčkami (nejpoužívanější je quattro formaggi se čtyřmi druhy sýrů), do kterých přidáváme např. lososa, listový špenát, houby, šunku, kuřecí maso, sýry – parmazán, gorgonzolu a nivu. Dopřát si je můžete i s rajčatovými omáčkami, jako je například ragú, s pestem nebo jen s rozpuštěným máslem a posypané sýrem.

Cena 85,00 Kč
Lasagne Fresca all‘uovo 500 g

Lasagne Fresca all‘uovo 500 g
500.0g

Čerstvé vaječné chlazené těstoviny ze semolinové mouky, mají tvar obdélníkových plátů. Nejčastěji se používají na zapékání v troubě s masovým ragů, sýrem a bešamelem. Semola je pšeničná mouka umletá z tvrdozrnné pšenice. Původem jsou lasagne z Neapole.

Cena 98,00 Kč
Linguine all‘uovo Gurmet 1 kg

Linguine all‘uovo Gurmet 1 kg
1,000.0g

Linguine v italštině znamená "malé jazýčky", jsou to ploché těstoviny velmi podobné špagetám. Jejich původ se připisuje regionu Campanie ale i Ligurii. Nejčastěji se používají na přípravu Linguine alle Vongole (se slávkami). Další použití je možné v kombinaci s masem, rajčaty, pestem a mořskými plody.

Cena 210,00 Kč
Maccheroni all‘uovo 500 g

Maccheroni all‘uovo 500 g
500.0g

Pojmenování makaróny vychází z italského maccheroni (množné číslo od maccherone, s významem drcený, zmáčknutý). Jsou to vlastně makarony ale sekané na kousky. Servírují se se sýrovou, masovou či česnekovou omáčkou jako první chod („primo piato“), tedy místo polévky.

Cena 98,00 Kč
Orecchiette fresche 500 g

Orecchiette fresche 500 g
500.0g

Tradiční bezvaječné těstoviny ze semolinové mouky. Název vznikl z italského slova orecchio což znamená ucho + etto což znamená malý, vznikla tedy zdrobnělina „ouško“. Tyto těstoviny jsou typické pro jižní oblast Itálie Apulii. Nejčastěji se podávají s brokolicí, česnekem, chilli a sardelkami ale i s rajčatovou omáčkou s masovými kuličkami s posypem ze sýrů pecorina a s tvrdou ricottou.

Cena 98,00 Kč
Pappardelle all‘uovo 500 g

Pappardelle all‘uovo 500 g
500.0g

Pappardelle je druh široké těstoviny podobné fettuccine. Název pochází z italského slova "pappare". Vhodné na přípravu s houbami Pappardelle ai Funghi Porcini.

Cena 98,00 Kč
Penne rigate all‘uovo 500 g

Penne rigate all‘uovo 500 g
500.0g

Čerstvé vaječné těstoviny ze semolinové mouky s mimořádnou pórovitostí. Penne jsou krátké duté těstoviny na koncích seříznuté. Rigate je označení pro vroubkovanou variantu. Díky vroubkům dokonale absorbují koření a omáčku. Velmi dobře se hodí k výrazným zeleninovým omáčkám i k ragú. Vhodné jsou i k zapékání.

Cena 98,00 Kč
Ravioli ai formaggi Gourmet...

Ravioli ai formaggi Gourmet...
250.0g

Tradiční čerstvé těstoviny z regionu Veneto od jednoho z předních výrobců těstovin v tomto regionu Pastificia Temporin. Těstoviny jsou vyrobeny z velmi kvalitní pšeničné semolínové mouky "Grano Duro" a jsou plněny různými druhy sýru. Jejich výroba probíhá dodnes převážně ručně. Řada Linea Gourmet je nejvyšší řadou, které firma vyrábí.

Cena 101,00 Kč
Ravioli alla carne 1 kg

Ravioli alla carne 1 kg
1,000.0g

Čerstvé Ravioli plněné masovou náplní z vepřového masa jsou typickým produktem italské kuchyně.  

Cena 210,00 Kč
Ravioli ricotta e spinaci 1 kg

Ravioli ricotta e spinaci 1 kg
1,000.0g

Ravioli s ricotou a špenátem jsou jedním z nejvíce klasických plněných těstovin. Kolébkou plněných těstovin je region Emilia-Romagna, kde se tradičně připravují skvělé tortelli plněné dýní nebo tortellini emiliani, které se dávají do silného vývaru. Podávejte s bílým vínem jako jsou Pinot bianco, Pinot grigio, Chardonnay nebo Sauvignon blanc.

Cena 210,00 Kč
Rigatoni 500 g

Rigatoni 500 g
500.0g

Řemeslně zpracované rigatoni. Trubkovité těstoviny různých délek a průměrů pocházejících z Itálie. Jsou větší než penne a ziti. Rigatoni jsou obzvláště oblíbený tvar těstovin na jihu Itálie, zejména na Sicílii.

Cena 98,00 Kč
Spaghetti Chitarra 500 g

Spaghetti Chitarra 500 g
500.0g

Čerstvé, vakuově balené a chlazené těstoviny tvaru klasických špaget vyrobené z tvrdé pšenice - semola.

Cena 98,00 Kč
Spaghetti Trafilati al...

Spaghetti Trafilati al...
1,000.0g

Čerstvé špagety nejvyšší kvality od řady "Linea Gourmer". 

Cena 199,00 Kč
Strozzapreti all‘uovo 500 g

Strozzapreti all‘uovo 500 g
500.0g

Těstoviny s názvem Strozzapreti pocházejí z regionu Emilia Romagna a mají dlouhou a temnou minulost. Jejich název znamená škodit knězi. Tyto těstoviny se vyráběli ručně tzv. škrcením a kroucením. Jsou velmi chutné a postupně se objevili v celé Itálii. Nejčastěji se podávají s masovým ragú.

Cena 106,00 Kč
Tagliatelle all‘uovo Gurmet...

Tagliatelle all‘uovo Gurmet...
1,000.0g

Chlazené těstoviny jsou vyrobeny ze semolinové mouky s přídavkem vajec té nejvyšší jakosti řada ,,LINEA GOURMET ". Taglaiatelle jsou tradiční těstoviny z regionu Emila Romagna. Ideální pro hustší omáčky, často kombinované s hovězím a telecím masem, občas i s králíkem. Nejslavnějším receptem je pravděpodobně ragů Bolognese, nejrozšířenějším pak s tomatovou omáčkou a čerstvou bazalkou.

Cena 199,00 Kč
Tortelloni ai funghi Gurmet...

Tortelloni ai funghi Gurmet...
500.0g

Tortellini jsou typickou pastou z regionu Emilia Romagna, charakteristickou pro kuchyni Bologni a Modeny. Tenký plát těstovinového těsta se rozdělí na malé čtverce, které se naplní houbovu směsí a vytvarují se tortellini nebo Tortelloni ty jsou vždy větší než tortellini. Tortellini se běžně konzumují ve vývaru, tzv. tortellini in brodo. Můžete je najít v úpravě, máslo a šalvěj, smetana a šunka nebo s ragú a smetanou, tzv. tortellini pasticciati, ev. zapečené v troubě.

Cena 233,00 Kč
Tortelloni al tartufo nero...

Tortelloni al tartufo nero...
500.0g

Tortellini jsou typickou pastou z regionu Emilia Romagna, charakteristickou pro kuchyni Bologni a Modeny. Tenký plát těstovinového těsta se rozdělí na malé čtverce, které se naplní lanýžovou směsí a vytvarují se tortellini nebo Tortelloni a ty jsou vždy větší než tortellini. Tortellini se běžně konzumují ve vývaru, tzv. tortellini in brodo. Můžete je najít v úpravě, máslo a šalvěj, smetana a šunka nebo s ragú a smetanou, tzv. tortellini pasticciati, ev. zapečené v troubě.

Cena 264,00 Kč
Tortelloni alla carne 1 kg

Tortelloni alla carne 1 kg
1,000.0g

Tortelloni jsou typickou pastou z regionu Emilia Romagna, charakteristickou pro kuchyni Bologni a Modeny. Tenký plát těstovinového těsta se rozdělí na malé čtverce, které se naplní masovou směsí  a vytvarují se tortellini nebo Tortelloni ty jsou vždy větší než tortellini. Tortellini se běžně konzumují ve vývaru, tzv. tortellini in brodo. Můžete je najít v úpravě, máslo a šalvěj, smetana a šunka nebo s ragú a smetanou, tzv. tortellini pasticciati, ev. zapečené v troubě.

Cena 210,00 Kč
Tortelloni Alla Carne...

Tortelloni Alla Carne...
250.0g

Tortellini jsou typickou pastou z regionu Emilia Romagna, charakteristickou pro kuchyni Bologni a Modeny. Tenký plát těstovinového těsta se rozdělí na malé čtverce, které se naplní masovou směsí  a vytvarují se tortellini nebo Tortelloni ty jsou vždy větší než tortellini. Tortellini se běžně konzumují ve vývaru, tzv. tortellini in brodo. Můžete je najít v úpravě, máslo a šalvěj, smetana a šunka nebo s ragú a smetanou, tzv. tortellini pasticciati, ev. zapečené v troubě.

Cena 93,00 Kč