Seznam produktů značky Tenuta Tascante

Naše historie se píše od roku 2007, kdy se narodil projekt Tasccante: Tasca a Etna. Za prvé a především představuje přesnou syntézu naší představy o vinici na nejvyšší sopce v Evropě, hoře Etna spolu s primární přírodní sílou, kterou reprezentuje. Dnes vám díky tomuto projektu s velkou pýchou představujme naše vinné novorozence: Contrada, které jsou výsledkem výzkumu a experimentální vinifikace, pěstování révy na tomto území, který probíhal od roku 2004. Prvními nakoupenými vinicemi byly Contrada Sciaranuova a Pianodario v roce 2007, později pak v roce 2015 poslední z trojice vinohradů Contrada Rampante. Ale skutečné poznání charakteru půdy, pochopení nuancí, identifikující její silné stránky a dalších aspektů, není nikdy snadné a rozhodně ne okamžité. Jistě, můžete dostat ideu hned, ale potřebujete čas, abyste opravdu pochopili detaily. A detaily dělají rozdíl. Hrozny Nerello Mascalese a sopečné půdy Etny spolu interagují až magicky, vyjadřují sílu a jedinečnost tohoto území výrazným a nezaměnitelným způsobem. Na Etně, hrozny rostou bez závažných problémů i v nejsmírnějších a zároveň v nejsložitějších letech, ale neměli bychom věřit, že dobré výsledky lze dosáhnout bez práce. Zemědělství zde je výrazně komplikované. Strmé svahy, terasy, které padají po stranách sopky a pomalé a pozdní dozrávání hroznů spolu dělají naší práci ve vinici velmi náročnou. I proto jsme teprve po deseti letech výzkumu a experimentování konečně připraveni. V našich vinohradech se o rostliny pečuje denně s pokorou, velmi kompetentně, a hlavně s vášní. Hrozny jsou sklízeny téměř maniakální pozorností. Můžeme dokonce provádět až tři sklizně v jediné vinici. Po patnácti letech tvrdé práce jsme spokojeni.

Naše historie se píše od roku 2007, kdy se narodil projekt Tasccante: Tasca a Etna. Za prvé a především představuje přesnou syntézu naší představy o vinici na nejvyšší sopce v Evropě, hoře Etna spolu s primární přírodní sílou, kterou reprezentuje. Dnes vám díky tomuto projektu s velkou pýchou představujme naše vinné novorozence: Contrada, které jsou výsledkem výzkumu a experimentální vinifikace, pěstování révy na tomto území, který probíhal od roku 2004.

Počet produktů: 3

Tenuta Tascante

Zobrazení 1-3 z 3 položek
Tenuta Tascante - Contrada...

Tenuta Tascante - Contrada...
0.0g

Jedná se o víno produkované výhradně z lokální odrůdy Nerello Mascalese světlé barvy s odlesky rubínu. Aroma s krásnými tóny lesních plodů a sušeného granátového jablka, po nichž následuje kandovaný pomeranč a lisované fialky. V chuti je svěží a zároveň strukturované určené ke zrání. Je živoucí a vzrušující s výraznější mineralitou a stopou po ušlechtilém dřevu s elegancí a finesou.

Cena 1 307,00 Kč
Tenuta Tascante - Ghiaia...

Tenuta Tascante - Ghiaia...
0.0g

Toto víno pochází z terasovitých vinic v okolí dubových a kaštanových lesů, polohy s velkou biologickou rozmanitostí. Barva je jemná s odlesky rubínu. Aroma je bohaté na lesní bobulové ovoce, kvítí s tóny granátového jablka. Chuť má jemné třísloviny, plnost ale zároveň svěžest díky dobré kyselince.

Cena 539,00 Kč
Tenuta Tascante - Ghiaia...

Tenuta Tascante - Ghiaia...
0.0g

Bílé víno z odrůdy Carricante, která je jednou z nejzajímavějších z hlediska různorodosti charakteru. Díky vulkanické půdě vyniká vysokou mineralitou a svěží živou kyselinou. Dokonale odráží místo původu.

Cena 506,00 Kč