Seznam produktů značky Colpetrone

V roce 1995 skupina Saiagricola získala vinařství Colpetrone. Jedná se o nejmladší a zároveň nejvíce dynamickým vinařství skupiny Saiagricola. Colpetrone se nachází na ideálním místě s výjimečným terroir, který poskytuje dokonalé podmínky pro produkci DOC a DOCG vín pocházejících z Montefalca. Colpetrone bylo nejprve velmi malým vinařstvím, 

V roce 1995 skupina Saiagricola získala vinařství Colpetrone. Jedná se o nejmladší a zároveň nejvíce dynamickým vinařství skupiny Saiagricola. Colpetrone se nachází na ideálním místě s výjimečným terroir, který poskytuje dokonalé podmínky pro produkci DOC a DOCG vín pocházejících z Montefalca. Colpetrone bylo nejprve velmi malým vinařstvím, které obhospodařovalo pouhých 4,5 hektarů révy. Dnešní rozloha usedlosti činí 140 hektarů, z nichž 63 je osázeno vinnou révou.
Společně s výsadbou nových vinic bylo postaveno zcela nové vinařství. Také došlo k rekonstrukci malého kostelíka, který vyčníval nad vinicemi podél cesty Franchigena. Ten sloužil převážně jako místo setkání nejrůznějších poutníků. Největší důraz byl kladen na lokální architekturu, tak aby vinařství o rozloze 3200 čtverečních metrů zapadlo do místní krajiny. Colpetrone produkuje na 500 000 lahví. Především se jedná o vína Montefalco Rosso DOC a nejvýznamnější víno regionu Sagrentino di Montefalco DOCG.
Všechny tyto elementy společně s velmi důkladnou prací ve vinicích a bedlivou prací ve sklepě přispěly k úspěchu vín Colpetrone, které jsou dnes na výsluní nejen v zemi svého původu, ale mnohem dále za jejich hranicemi. Colpetrone je dnes předním vinařstvím, které produkuje vína z Montefalca s tou nejvyšší kvalitou.

Omlouváme se za nepříjemnosti.

Najděte znovu to, co hledáte