Seznam produktů značky Vesevo

Historii zdejšího vinohradnictví zmiňuje již Homér ve své knize Odysseia, kde se hovoří o spontánním růstu révy na pobřeží dnešní jižní Itálie, tehdy známé pod jménem „Magna Greacia“, latinský název pro Veliké Řecko, které kolonizovalo jih Itálie v 9. století před Kristem. Vína z Kampánie byla vždy hojně vyhledávána aristokracií dávného Říma až do dob výbuchu nedalekého vulkánu Vesuv. O dvě tisíciletí později, kdy se láva rozpadla a postupně přeměnila ve velmi úrodnou

Historii zdejšího vinohradnictví zmiňuje již Homér ve své knize Odysseia, kde se hovoří o spontánním růstu révy na pobřeží dnešní jižní Itálie, tehdy známé pod jménem „Magna Greacia“, latinský název pro Veliké Řecko, které kolonizovalo jih Itálie v 9. století před Kristem. Vína z Kampánie byla vždy hojně vyhledávána aristokracií dávného Říma až do dob výbuchu nedalekého vulkánu Vesuv. O dvě tisíciletí později, kdy se láva rozpadla a postupně přeměnila ve velmi úrodnou zem, se zdejším farmářům vrátily fundamentální podmínky pro kultivaci vysoce kvalitních hroznů.
Vinařství Vesevo je posledním a nejzajímavějším projektem dvojice uznávaných enologů Valentina Sciotti a Maria Ercolino. Toto duo tvoří tým, který má na starosti mimo jiné i vína z vinařství Feudi di San Marzano a Caldora. Podniky, které produkují některá z nejvíce expresivních vín Campanie. Právě v Campanii ve vinařství Feudi di San Gregorio, kde Ercolino zastával post hlavního enologa, začalo toto unikátní partnerství.
Vesevo je vinařství, jehož jméno pochází z pradávného názvu nedalekého vulkánu a má vyjadřovat úctu k místnímu mikroklimatu a půdě, která je vysoce bohatá zejména na minerály. Filosofie vinařství spočívá v produkci čistě odrůdových vín se snahou o maximální reflexi místního terroir.
Vesevo kultivuje čistě lokální odrůdy jako je Falanghina, Greco di Tufo, Fiano di Avellino a Aglianico. Vinařství leží v údolí nedaleko vinic tak, aby manipulace s hrozny byla dostatečně rychlá. Všechna vína z rukou enologa Maria Ercolino mají jediný cíl. Svěžest, ovocný charakter a zejména odrůdovost, která doslova „vykřikuje“ ze sklenky.

Počet produktů: 3

Vesevo

Zobrazení 1-3 z 3 položek
Vesevo - Falanghina...

Vesevo - Falanghina...
0.0g

Bílé víno z odrůdy Falanghina, jedné z nejstarších na starém kontinentu,v sytě zlatavé barvě a výrazné viskozitě. Nezaměnitelné aroma evokuje tóny přezrálého exotického ovoce se spoustou vjemů. Na chuti středně plné, vyvážené víno s výraznou mineralitou a jemným pozadím banánu.

Cena 294,00 Kč
Vesevo - Greco di Tufo 2021...

Vesevo - Greco di Tufo 2021...
0.0g

Víno lehce žluté barvy s intenzivním ovocným aroma. Aroma láká svou svěžestí a mineralitou. Objevují se i tóny lučního kvítí a čerstvě trhaného ovoce. V chuti odpovídá aroma, je svěží s vynikající kyselinkou a ovocností.

Cena 408,00 Kč
Vesevo - Taurasi Ensis 2013...

Vesevo - Taurasi Ensis 2013...
0.0g

Taurasi z limitované produkce Ensis. Plné a výrazné tmavé barvy. Aroma vína je bohaté na ovoce, zejména tmavé bobulové ovoce. V pozadí se prosazuje náznak čokolády a ušlechtilého dřeva a koření. V chuti velice strukturované hutné a bohaté na tanin. Plné těžké s dobrou kyselinou, která skvěle doprovází jinak hutný charakter vína. Velice dlouhé v dochuti s výraznou tříslovinou. Skvělé k archivaci.

Cena 800,00 Kč