Seznam produktů značky Tasca d´Almerita

Osm generací rodiny, jež je strůjcem úspěchu vinařství Tasca dal Merita, je spojeno s dvěma významnými misty na Sicílii. Jedná se o Regaleali, kde rodina hospodaří s 500 hektary půdy a Villa Tasca, usedlost, kterou najdete v Palermu, srdci a duši kulturního a sociálního života Sicílie. Řadu let je vinařství Tasca vnímáno jako inovátor, který vždy představil inovativní způsoby pěstování révy a zpracování vína.

Osm generací rodiny, jež je strůjcem úspěchu vinařství Tasca dal Merita, je spojeno s dvěma významnými misty na Sicílii. Jedná se o Regaleali, kde rodina hospodaří s 500 hektary půdy a Villa Tasca, usedlost, kterou najdete v Palermu, srdci a duši kulturního a sociálního života Sicílie. Řadu let je vinařství Tasca vnímáno jako inovátor, který vždy představil inovativní způsoby pěstování révy a zpracování vína. V ranních letech 20. století se Tasca zasloužila o rozvoj vín Regaliali, jež do té doby patřil k více podceňovaným polohám. Od poloviny 20. století pak dodnes toto rodinné vinařství zastává stále stejnou a kontinuální filosofii, jež je vyjádřena slovy: solidnost, konzistentnost a hard work. Dnes vinařství obhospodařuje téměř 600 hektarů vinic. Dohromady se víno produkuje v pěti oddělených sklepech, tak aby hrozny z jednotlivých vinic vždy odrážely nejvyšší kvalitu. Mimo to v poslední dekádě se Tasca rozrostla o další usedlosti na ostrově Salina a na stále více populárních vinicích sopky Etny. Původ dnešní vily Tasca, dříve známé pod názvem Villa Camastra, jež je situována v srdci historického Palerma, sahá do poloviny 15. století. Vila je obklopena nejrůznější faunou a vždy hostila vzácné hosty, jako například Wagnera, který právě zde komponoval třetí dějství opery Parsifal.

Počet produktů: 8

Tasca d´Almerita

Zobrazení 1-8 z 8 položek
Tasca d´Almerita - Cabernet...

Tasca d´Almerita - Cabernet...
0.0g

Cabernet Sauvignon z cru vinici San Francesco, která byla vysazena v roce 1985 a je tak prvním cabernetem na Sicílii. Jedná se o plné a bohaté víno s vysokou koncentrací. Barva je výrazně rubínová. Aroma je mnohovrstevnaté s tóny černého rybízu a dalšího bobulového ovoce s nádechem máty a sladkého koření. V chuti je plné opojné a velmi dlouhé.

Cena 1 078,11 Kč
Tasca d´Almerita - Cygnus...

Tasca d´Almerita - Cygnus...
0.0g

Cygnus je vínem, které je holdem Richardovi Wagnerovi, který zde dokončil třetí akt opery Parsifal, inspirován labutěmi rybníku. Jedná o kupáž odrůd Cabernet Sauvignon a Nero d´Avola. Zdařilé cuvé má dokazovat dlouhověkost a potenciál místní nejslavnější odrůdy, potažmo vín ze Sicílie a eleganci odrůdy mezinárodní. Víno má rubínovou barvu. Jeho aroma je mohutné s tóny koření a bylin spolu s vyzrálým bobulovým ovocem. Projeví se nádech tabáku a sladkého koření. V chuti je plné, výrazné a hebké s dlouhým koncem.

Cena 506,39 Kč
Tasca d´Almerita - Grillo...

Tasca d´Almerita - Grillo...
0.0g

Zlatavá barva, čirá a jiskrná. Aroma je bohaté výrazné s tóny vyzrálého ovoce a minerálů. Zralé meruňky a tóny peckovin spolu se citrusovým nádechem. Výrazná ovocnost převládá i v chuti. Ta je harmonická s vynikající kyselinkou.

Cena 375,71 Kč
Tasca d´Almerita - Lamùri...

Tasca d´Almerita - Lamùri...
0.0g

Klasické červené víno Sicílie z místní nejvíce rozšířené odrůdy Nero d´Avola. Disponuje rubínovou barvou s odlesky fialové. Aroma evokuje čerstvé zralé ovoce s lehkým tónem sladkého koření, vanilky a badyánu. V chuti je hřejivé, ovocné a delší.

Cena 392,04 Kč
Tasca d´Almerita -...

Tasca d´Almerita -...
0.0g

Klasické bílé víno, které reprezentuje vinařství již 56 ročníků. Bílé svěží a jiskrné víno produkované z tradičních sicilských odrůd. Barva je zelenkavá se žlutými odlesky. Aroma je spíše ovocné s tóny zralého žlutého ovoce. V chuti je jemné s příjemnou kyselinkou a ovocnou dochutí.

Cena 290,76 Kč
Tasca d´Almerita -...

Tasca d´Almerita -...
0.0g

Růžové víno produkované z lokální odrůdy Nerello Mascalese, která je sklízena z vinice Santa Rosa. Toto růžové víno kombinuje eleganci červeného vína a svěžest vína bílého. Barva je spíše světlejší. Aroma připomíná zralé bobulové ovoce, zejména třešně. V chuti je víno svěží a lehké s příjemně uhlazenou kyselinkou.

Cena 290,76 Kč
Tasca d´Almerita -...

Tasca d´Almerita -...
0.0g

Klasické červené víno Sicílie s rubínovou barvou  s odlesky fialové. Aroma připomíná vyzrálé třešně a jiné bobulové ovoce. V chuti je středně plné a osvěžující s nádechem sladkého koření a ovoce.

Cena 290,76 Kč
Tasca d´Almerita - Tasca...

Tasca d´Almerita - Tasca...
0.0g

Výrazné a bohaté chardonnay zlaté barvy s exotickým aroma sladkého koření a exotického ovoce s tóny vanilky a ušlechtilého dřeva. V chuti je plné, máslové a mohutné s dlouhou dochutí. Mocné a opojné.

Cena 1 061,78 Kč