Seznam produktů značky Travaglini Gattinara

Vinařství Travaglini obhospodařuje 55 hektaru půdy v srdci oblasti Gattinara. Dnes je révou osázeno 39 hektarů odrůdou Nebbiolo (místními nazývaná „Spanna), která tvoří vína Gattinara. Vinařství založil Arturo Travaglini v roce 1958 a od té doby ho i společně se svým synem Giancarlem řídil. Dnes se o vinařství stará jeho žena Liliana a dcery Cristina, Cinzia a její zeť Massimo. 

Vinařství Travaglini obhospodařuje 55 hektaru půdy v srdci oblasti Gattinara. Dnes je révou osázeno 39 hektarů odrůdou Nebbiolo (místními nazývaná „Spanna), která tvoří vína Gattinara. Vinařství založil Arturo Travaglini v roce 1958 a od té doby ho i společně se svým synem Giancarlem řídil. Dnes se o vinařství stará jeho žena Liliana a dcery Cristina, Cinzia a její zeť Massimo. Vinice V Gattinaře jsou velmi bohaté na minerály. Původ této ojedinělé kamenité půdy pochází z dob před 150 miliony lety, kdy ledovce svým neustálým táním nanášely materiál, který formoval nové kopce, dosahující nadmořské výšky mezi 280 – 420m.n.m.. To znamená, že kopce v oblasti Gattinara mají stejné minerální složení jako Alpy, žulu, železo, porfirin a křemenec, které dodávají půdě typickou načervenalou barvu. Podloží ve vinicích je tedy z velké části kamenné. Proto i jejich rozložení není zcela klasické. Výsadba není geometrická kvůli velkým monolitům kamene ve vinicích a původní systém vedení révy, který zajišťoval vyšší výnosy, musel být nahrazen jednoduchým systémem Guyot. Filosofií vinařství je získat co možná nejvyšší kvalitu hroznů ze svých vinohradů. Zpracování ve sklepě jde ruku v ruce s tradicí a některými novými technologiemi. V roce 1959 přišel Giancarlo Travaglini s návrhem specielního tvaru pro svá vína Gattinara. Tvar je přizpůsoben tak, aby i při dlouholetém zrání nedošlo k rozvíření sedimentů, kterému zabraňuje unikátní prolis každé láhve Gattinary Travaglini.

Počet produktů: 4

Travaglini Gattinara

Zobrazení 1-4 z 4 položek
Travaglini - Cínzía 2018...

Travaglini - Cínzía 2018...
0.0g

Červené víno s delikátní minerální strukturou. Má rubínovou barvu s fialkovými odlesky. Aroma je bohaté na mineralitu s likérovým nádechem a tóny růží. V chuti je čerstvé, vyvážené s hedvábnou tříslovinou a dlouhým jemným koncem.

Cena 270,00 Kč
Travaglini - Gattinara 2016...

Travaglini - Gattinara 2016...
0.0g

Severské nebbiolo výraznější barvy díky podílu železa v půdě. Barva je granátová. Aroma připomíná bobulové ovoce a tóny dřeva a koření s výraznějším minerálním nádechem. V chuti je bohaté a hluboké a připomíná červené ovoce spolu s kořením a jemnější byť výraznou třislovinou. Je strukturované a dlouhé.

Cena 800,00 Kč
Travaglini - Gattinara DOCG...

Travaglini - Gattinara DOCG...
0.0g

Severské nebbiolo výraznější barvy díky podílu železa v půdě. Barva je granátová. Aroma připomíná bobulové ovoce a tóny dřeva a koření s výraznějším minerálním nádechem. V chuti je bohaté a hluboké a připomíná červené ovoce spolu s kořením a jemnější byť výraznou tříslovinou. Je strukturované a dlouhé.

Cena 523,00 Kč
Travaglini - Gattinara Tre...

Travaglini - Gattinara Tre...
0.0g

Gattinara je jedním z největších vín severoitalského regionu Piemonte. Produkuje se jen z odrůdy Nebbilo, která se využívá i pro přípravu vín Barolo a Barbaresco. Tre Vigne je navíc výsledkem dlouholetých zkušeností, které vedly k selekci nejlepších hroznů ze tří historických vinic vinařství Travaglini. Ze zákona je minimální doba zrání stanovena na tři roky. Víno jasné barvy s nahnědlými tóny, viskózní, jemné a zemité aroma s tóny lanýžů a podhoubí. Chuť je plná s pevnou kostrou a zjemněnou tříslovinou. Charakter vína dokresluje pozvolné doznívání.

Cena 1 078,00 Kč