Seznam produktů značky La Casearia carpenedo

Antonio Carpenedo, vede se svými syny Ernestem a Alessandrem La Casearii Carpenedo s.r.o se sídlem v Camalò di Povegliano v provincii Treviso. Historie společnosti začala počátkem roku 1900, kdy Ernesto Carpenedo, otec Antonia začal jako „casoin“ (což v benátském dialektu znamená obchod s potravinami). V 60. letech se Antonio pustil do dobrodružství jako mlékař a zřídil si o malou mlékárnu v Rovarè San Biagio v provincii Treviso. S pomocí přítele se naučil sám vyrábět sýry. V roce 1965 Antonio Carpenedo byl jedním z prvních, který začal vyvážet své výrobky do dalších regionů Itálie

Antonio Carpenedo, vede se svými syny Ernestem a Alessandrem La Casearii Carpenedo s.r.o se sídlem v Camalò di Povegliano v provincii Treviso. Historie společnosti začala počátkem roku 1900, kdy Ernesto Carpenedo, otec Antonia začal jako „casoin“ (což v benátském dialektu znamená obchod s potravinami).
V 60. letech se Antonio pustil do dobrodružství jako mlékař a zřídil si o malou mlékárnu v Rovarè San Biagio v provincii Treviso. S pomocí přítele se naučil sám vyrábět sýry.
V roce 1965 Antonio Carpenedo byl jedním z prvních, který začal vyvážet své výrobky do dalších regionů Itálie.

Ve stejném roce Antonio začal produkovat první formy zrajícího sýru s vínem a hrozny a rozhodl se je pojmenovat Ubriaco což znamená – opilý. Ubriaco je registrovaná ochranná známka společnosti výlučně ve vlastnictví La Casearia Carpenedo srl.
Velmi kreativní Antonio začal používat na výrobu sýrů nové složky jako je : seno, listy ořešáku, pepř, koření, pivo, lihoviny a mnoho dalších, které nyní tvoří drtivou většinu jeho sýrařského repertoáru.
Mezi jeho perly patří sýr BLU 61, který věnoval své manželce Josephine. Sýr s modrou plísní je zjemněný vínem Passito a brusinkami.

Tento sýr v roce 2012 získal zlatou medaili v kategorii Alma Caseus v soutěži pořádané mezinárodní školou italské kuchyně vedenou Gualtierem Marchesi. Téhož roku byl BLU 61 zahrnut do portfolia výrobků prestižního obchodu Harrods v Londýně.

Počet produktů: 3

La Casearia carpenedo S.r.l

Zobrazení 1-3 z 3 položek
Formaggio BLU 61 2,6 kg

Formaggio BLU 61 2,6 kg
2,600.0g

Měkký modrý sýr z kravského pasterizovaného mléka zrající ve víně Raboso Passito IGT s brusinkami. Má intenzivní jedinečnou chuť vyváženou tóny vína passito. Vítěz na prvním místě v soutěži ALMA CASEUS 2012 v kategorii "Modré sýry". Vhodný k dezertním vínům. Doba zrání 2 měsíce.

Cena 3 552,00 Kč
Ubriaco di Prosecco 1,6 kg

Ubriaco di Prosecco 1,6 kg
1,600.0g

Netradiční sýr z kravského mléka s pevnou kůrou zlatavé barvy s tmavší mozaikou na povrchu. Těsto má jemně nažloutlou pružnou strukturou. V chuti velmi vyvážený sýr který dozrává v matolině odrůdy Prosecco.

Cena 1 323,00 Kč
Ubriaco d´Amarone 2 kg

Ubriaco d´Amarone 2 kg
2,000.0g

Polotvrdý sýr z kravského mléka zrající ve víně a slupkách vína Amarone della Valpolicella classico D.O.C.G. Intenzivní a silná chuť.

Cena 2 358,00 Kč