Seznam produktů značky GRAN SASSO

Gran sasso s.r.o. byla založena v roce 2000. Mezi výrobci mozzarelly zaujímá významnou pozici na českém trhu. Na začátku roku 2007 Mlékárna v Bystřici pod Hostýnem koupila podíl této firmy a výrobním programem navázala na produkci italské mozzarelly dle prověřené tradice předchozího italského majitele. 

Gran sasso s.r.o. byla založena v roce 2000. Mezi výrobci mozzarelly zaujímá významnou pozici na českém trhu. Na začátku roku 2007 Mlékárna v Bystřici pod Hostýnem koupila podíl této firmy a výrobním programem navázala na produkci italské mozzarelly dle prověřené tradice předchozího italského majitele. Ve výrobním procesu se spojuje moderní technologie s moudrostí starých mistrů sýrařů, což nám umožňuje zachovávat stále stejnou chuť a vůni výrobků. Traduje se, že první mozzarella vznikla při nehodě v továrně na sýry v největším městě jižní Itálie v Neapoli. Sýrový tvaroh tehdy nešťastnou náhodou spadl do kotle s vroucí vodou, čímž se zastavily rozkladné procesy a vznikl dosud neznámý sýr. Je známo, že mnoho světově proslulých sýrů vzniklo naprostou náhodou, a proto můžeme uvěřit i této legendě.

Počet produktů: 2

GRAN SASSO sro

Zobrazení 1-2 z 2 položek
Mozzarella Bocconcini...

Mozzarella Bocconcini...
2,000.0g

Název Mozzarella je odvozen od italského slova: MOZZARE tzn. vykrajovat nebo oříznout. Na krátkou chvíli se vkládá do solné lázně, kde se konzervuje. Konzumuje se jako čerstvý sýr a proto prodáván v ochranném nálevu. Mozzarela je známá po celém světě jako měkký čerstvý sýr z kravského mléka.

Cena 248,00 Kč