Piano del Cerro Aglianico del Vulture

Tradiční plné červené víno odrůdy Aglianico z historické zóny Vulture, z nejlepších vinic. Barva je velmi výrazná, temná, rubínová. Buket vína je ohromující, plný s tóny bobulového ovoce, černých třešní, tabáku, černého rybízu a moruš. Následuje lehký dotek vanilky a černého pepře. Chuť vína je velmi bohatá, teplá s dobrou strukturou taninů. Velmi persistentní s nádechem ušlechtilého balsamického octa v dochuti. Dlouhé a plné až nekončící víno s vynikajícím potenciálem k archivaci.

Skladový kód: 42902
Vinařství: Vigneti del Vulture
Oblast: Basilicata
Odrůdové složení: Aglianico
Klasifikace: DOC
Poloha: Jižní Itálie, oblast Basilicata. Vinice v oblasti sopky Vulture. Vulkanické podloží, bohaté na minerální látky. Vinice jsou situovány ve vysokých nadmořských výškách, 650 m.n.m., průměrné stáří keřů je mezi 30. a 40. lety. Výnosy nepřesahují 6t/ha. Sklizeň probíhá třetí týden v říjnu.
Gastro párování: jehněčí maso, grilovaná masa, steaky, zvěřina, silná masová ragú
Teplota servisu: 16-18°C
Velikost lahve: 0,75 l

Vinifikace
: Sběr hroznů je ruční. Hrozny se skládají do malých 20kg beden, aby nedocházelo k poškozování struktury bobulí při sklizni. Následuje jemné lisování, odrzňování, Fermentace v dubových sudech z francouzského dřeva po dobu 5 – 6 měsíců. Dále je školeno v sudech barrique 15 měsíců, dále dozrává rok v láhvi.
Kontaktujte nás