Impero

Impero – v italštině říše, je výsledkem 40 let vinifikace rulandksého modrého jako bílého vína. Unikátní terroir dává tomuto vínu mimořádnou dlouhověkost a osobitý charakter. Barva vína je zlatavá. Aroma je komplexní a plné s nádechem ušlechtilého dřeva a výrazným minerálním tónem. V chuti je plné, hluboké a bohaté s dlouhou dochutí a svěží mineralitou. Mimořádné víno.

Skladový kód: 45237
Vinařství: Fattoria Mancini
Oblast: Marche
Odrůdové složení: Pinot Noir
Klasifikace: IGT
Poloha: Údolí Colli Pesaresi DOC Focara, vinice Fontebocale v blízkosti vesnice Fiorenzuola di Focara, v přírodním parku Mount San Bartolo, okres Pesaro. Vzdálenost od pobřeží: 1Km. Nadmořská výška: 100/150 metrů nad mořem. Půda: hluboká, vysoce písčitá složka, vápenatá.
Gastro párování: komplikovanější kuchyně, ryby, plody moře, humr, lanýže, světlé maso
Teplota servisu: 10-12°C
Velikost lahve: 0,75 l

Vinifikace
: Slizeň v období: poslední týden v srpnu - první týden v září. Metoda: ručně sklizená do grilovaných košů o hmotnosti 15 kg. Koše byly ihned umístěny do mobilního chladicího sklepa ve vinici a ochlazeny. Přeprava hroznů je v koších - v mobilním chladicím sklepě s nezávislým motorem. Chladící sklep byl každé ráno přepravován na vinici a umožnil ochlazování hroznů, jakmile byly sklizeny. Sklep se pak večer vrátil do vinařství a pokračoval v chladícím procesu v noci. Hrozny byly lisovány následující ráno při teplotě kolem 9 ° C. Hrozny byly vylisovány při 9 ° C; mošt byl extrahován až do 50% hmotnosti hroznů. Mošt byl vychlazen a za studena stočen bez použití čiřidla. Fermentace proběhla v sudu při teplotě kolem 18 ° C, ve sklepě s řízenou teplotou. Malolaktická fermentace kompletně dokončena. Dvanáct měsíců v sudu na kalech s pravidelným mícháním kalů. Sudy o objemu 228 L byly všechny z francouzského dubu, 20% nový dub, 40% 2. rok užizí a 40% 3. rok užití. Mikrofiltrace před plněním do lahví.
Kontaktujte nás