Chianti Classico Riserva Vigna Misciano

Své jméno získalo podle historické vesničky, jež byla ovšem v 15. století opuštěna. Dnes symbolizuje nejdůležitější vinici sklepa. Je velmi tradičním Chianti produkované jen z odrůdy Sangiovese. Aroma vína překvapí svým ovocným charakterem, který připomíná velmi zralé třešně a višně v doprovodu tónů ušlechtilého dřeva, cedru a tabáků. Spolu s kořením a toskánskými bylinami. V chuti je pak velmi plné a dlouhé se strukturovanou tříslovinou a kvalitní kyselinkou. Je dlouhé  a mocné.

Vinařství: Borgo Scopeto
Oblast: Toscana
Odrůdové složení: Sangiovese
Klasifikace: DOCG
Poloha: Toskánsko, srdce oblasti Chianti Classico. Vinice v Castelnuovo Berardenga a Vagliagli. Podloží bohaté na kamení. Nadmořská výška vinic: 350 – 420m.n.m.. Sběr hroznů je ryze z CRU vinice Misciano.
Gastro párování: steaky, grilovaná červená masa, vyzrálé sýry
Teplota servisu: 16-18°C
Velikost lahve: 0,75 l

Vinifikace
: Ruční sběr hroznů a přísná selekce. Fermentace probíhá při 28-30°C po dobu 6 dnů. Promíchávání matolin a přelévání přes slupky aby došlo k vyextrahování aromatických i chuťových složek. Víno pak leží na slupkách dalších 15 dní. Zrání probíhá 24 měsíců v 30hl dubových sudech ze slovinského dubu v kombinaci s 500l sudy z francouzského dubu tonneaux. Dále víno dozrává v láhvi 3 měsíce.
Kontaktujte nás