Cenerentola

Cenerentola je vínem inspirovaným pohádkou Popelka, což je také překlad jména. Hrozny pocházejí z vinic v údolí Orcia, které se svými víny vždy bojuje se slavnějšími oblastmi (staršími sestrami) Chianti a Brunello. Odtud pochází inspirace pohádko Popelka. Víno rubínové barvy s aroma lesních plodů, třešní a višní spolu s tóny ušlechtilého dřeva a koření. V chuti je plné a opojné s jemnou kyselinkou a měkkým avšak bohatým a robustním taninem. Připomíná vyzrálé červené ovoce s nádechem koření a bylinek. Plné ovšem jemné a dlouhé v dochuti s elegancí hodné velkých vín.

Skladový kód: 43806
Vinařství: Donatella Cinelli Colombini
Oblast: Toscana
Odrůdové složení: Foglia Tonda, Sangiovese
Klasifikace: DOC
Poloha: Toskánsko, Trequanda, Fattoria del Colle. Nadmořská výška vinic: 400m.n.m.. Půdy bohaté na pískovec.Vinice zvaná Boschetto byla vysazena v letech 1999/2000 a produkuje se zde výhradně odrůda Foglia Tonda.
Gastro párování: pečená a grilovaná masa, zvěřina, zvěřinové ragú, kořeněná jídla
Teplota servisu: 16-18°C
Velikost lahve: 0,75 l

Vinifikace
: Ruční sběr hroznů v průběhu října do malých bedýnek ( 20 kg ). Odstopkování a jemné lisování. Rmutace a fermentace v nerezových tancích přibližně 15 dnů. Víno zraje v dubových sudech Allier, Nevers a Troncais typu Barrique po dobu 12 měsíců. Produkce: 6500 lahví.
Kontaktujte nás