Brunello di Montalcino Riserva

Jedno z nejznámějších vín Itálie připravené z jedné z nejstarších světových rév – sangiovese. Tato riserva se produkuje jen v nejlepších letech a je velmi přísnou selekci hroznů z nejstaršího vinohradu usedlosti Casato Prime Donne. Červené víno sytě rubínové barvy, jenž s postupným stářím přechází v tóny cihlově oranžové. Ve vůni éterické, extrémně elegantní, s tóny podhoubí, tabáku, fialek, vanilky, černých třešní a toskánských bylin, zejména pak šalvěje. V chuti jemné, plné a harmonické s velmi pozvolným a lahodným dozvukem. Velké víno, které zrání dosahuje mimořádných kvalit.

Skladový kód: 43708
Vinařství: Donatella Cinelli Colombini
Oblast: Toscana
Odrůdové složení: Sangiovese Grosso
Klasifikace: DOCG
Poloha: Toskánsko, Montalcino, Casato Prime Donne. Vinice obléhají usedlost. Pro Brunello di Montalcino Riserva se přísně selektují hrozny z nejlepších částí nejstarší vinice usedlosti “Vignone.”
Gastro párování: steaky, zvěřina, silné masové pokrmy, toskánské peposo
Teplota servisu: 16-18°C
Velikost lahve: 0,75 l

Vinifikace
: Ruční sběr hroznů od poloviny do konce září, do malých bedýnek ( 20 kg ). Tradiční dlouhá rmutace, fermentace v nerezových tancích, 16 dní. Víno zraje ve velkých dubových sudech Tonneaux o objemu 5 – 7 hl první rok. Dále zraje v dubových sudech o objemu 15 hl, dále ve velkých dubových sudech o objemu 30 – 40 hl, kde zraje rok před lahvováním. Produkce pouhých 6500 lahví.
Kontaktujte nás