Poggio Lombrone Riserva

Montecucco je poměrně mladou oblastí, která si pro svá výrazná a plná vína sangiovese získala apelační zařazení DOCG. Je to nejjižnější část Toskánska mezi Montalcinem a Scansanem. Poggio Lombrone Riserva je největším vínem sklepa. Je intensivní rubínové barvy. Výrazné aroma připomíná vyzrálé třešně a jiné bobulové ovoce s tóny koření, cedru a kakaa. V chuti je velice plné a mohutné s pevnou tříslovinou. Skvěle vyrovnaný alkohol a kyselina. Velice dlouhé až nekončící, velké víno.

Vinařství: Castello Colle Massari
Oblast: Toscana
Odrůdové složení: Sangiovese
Klasifikace: DOCG
Poloha: Zóna Montecucco, mezi Montalcinem a Scansanem. Nejlepší vinice pro odrůdu Sangiovese v nadmořských výškách kolem 300m.n.m.. Půdy jsou zde bohaté především na vápence, slíny, jíl, štěrk. Veškerá práce ve vinici podléhá kritériím organického zemědělství. Výnos okolo 6 t/ha.
Gastro párování: zvěřina, výrazná pečená a grilovaná masa, steaky
Teplota servisu: 16-18°C ℃
Velikost lahve: 0,75 l

VINIFIKACE

Ruční sběr plně vyzrálých hroznů. Jemné lisování. Fermentace v otevřených dubových kádích. Malolaktická fermentace ve 40 litrových dubových sudech, kde víno 18 měsíců i zraje. Víno dále odpočívá 18 měsíců v láhvi. Produkce pouhých 5000 lahví.

MD2A2358_low

Spotřebitelské balení: 0,75L
Spotřebitelské balení: 750ml
Kontaktujte nás