Barolo Brunate

Delikátní velké Barolo. Barva je typická, jemná s odlesky rubínu a zráním přechází do cihlové. Mohutné delikátní aroma připomíná vůni lanýžů, čokolády, podhoubí, koření a dřeva. V ústech je mimořádně komplexní, mocné až nekonečné. Vynikající struktura předpovídá dlouhověkost. Tanin je v dokonalé harmonii s tělem vína.Vše je dokonale sladěno do absolutně komplexního celku s majestátní dochutí. Veliké Barolo!

Vinařství: Ceretto
Oblast: Piemonte
Odrůdové složení: Nebbiolo
Klasifikace: DOCG
Poloha: Severozápadní region Itálie Piemonte, vesnička Castiglione Falletto. Cru vinice o rozloze pouhých 1,7 hektarů. Nadmořská výška vinice 312 – 340m.n.m., jižní expozice. Podloží tvoří jíl, pískovce, vápenec a jiné naplaveniny. Půda bohatá na fosfor. Tato nejprestižnější vinice byla vysázena již v roce 1987. První ročník přišel v roce 1982. Hustota výsadby 4300 keřů/ha. Roční produkce pouhých 7 tis. lahví.
Gastro párování: holoubě, pernatá zvěřina, hovězí maso, pečená tmavá masa, lanýže
Teplota servisu: 16-18°C ℃
Velikost lahve: 0,75 l

VINIFIKACE

Ruční sběr vyzrálých hroznů. Jemné lisování. Tradiční rmutace, přelévání matolinového klobouku a promíchávání. Fermentace v nerezu mezi 7 – 10 dny při kontrolovaných teplotách 28 – 30°C. Následuje malolaktická fermentace. Víno dále dozrává v dubových sudech Barrique, jen francouzské duby. Dále víno dozrává v láhvi.

MD2A2355_low

Spotřebitelské balení: 750ml
Kontaktujte nás