Amarone Espressioni

Víno granátově syté barvy, silné vůně připomínající višně, švestky, vanilku a rebarboru. Hrozny, které se používají k výrobě, se nechávají 120 dní uležet, dále víno zraje 18 měsíců v barikových sudech. Víno je velmi silné, ale přitom jemné chuti, velmi elegantní, suché a trvající. Je to rustikální starodávné víno s pevnou strukturou a schopností dlouho vyzrávat. Víno granátově syté barvy, silné vůně připomínající višně, švestky, vanilku a rebarboru. Aroma je až étericky ohromující. Chuť vína je plná až nekončící s tóny sušeného ovoce, vanilky, ušlechtilého dřeva a ořechů. Plné až nekončící s ohromující plností a škálou vjemů. Obrovské!

 

Vinařství: Domini Veneti
Oblast: Veneto
Odrůdové složení: Corvina, Corvinone, Rondinella
Klasifikace: DOCG
Poloha: Polohy v samém srdci zóny Valpolicella Classico v terasovitých kopcích v okolí Negraru. Nadmořské výšky mezi 100 – 350m.n.m.. Půdy jsou různorodé s příměsí slínů, vápence. Vesměs vulkanického původu.
Gastro párování: silné omáčky, červená masa, zvěřina, vyzrálé sýry
Teplota servisu: 18°C ℃
Velikost lahve: 0,75 l

VINIFIKACE

Ruční sběr hroznů začátkem října. Selekce nejlepších hroznů, které jsou následně skládány na slaměné rohože a sušeny 130 dní dokud nedosáhnou požadované koncentrace. Sušené hrozny se odzrnkují a lisují v průběhu února. Rmutace 35 dní. Fermentace v nerezových tancích mezi 12 – 23°C. Ruční promíchávání matolinového klobouku minimálně 3x denně. Kompletní malolaktická fermentace. Zrání vína probíhá v sudech Barrique, výhradně francouzské duby Allier a Nevers po dobu 36 měsíců. Používá se jen nové dřevo. Nadále dozrává v láhvi 12 měsíců. Nefiltruje se.

MD2A2389_low

 

Spotřebitelské balení: 0,75L
Počet v kartonu: 6ks
Spotřebitelské balení: 750ml
Kontaktujte nás